Novosti

Retrospektiva sezone 2018: Najveći uspesi tima Novi Sad Al Wahda

Možda je Novi Sad Al Wahda imao najlošiji start sezone od kako igraju basket 3×3, ali su u toku godine uspeli da preokrenu stvari i odigraju najsupešniju sezonu u karijeri! Osvojili su svih pet Masters turnira FIBA 3×3 Svetske turneje na kojima su učestvovali, kao reprezentacija Srbije još jednom su, po četvrti put, postali svetski šampioni u basketu 3×3 i konačno su osvojili Evropsko prvenstvo.

Tokom sezone predstavili su novog člana Tomislava Ivoševa, postali su prvi tim koji je osvojio Masters u Pragu četiri puta i to tako što je turnir startovao iz kvalifikacija, napravili su rekord od čak 27 pobeda bez ijednog poraza, Bulut je svojim potezima (s)rušio internet … da samo pomenemo neke od ključnih momenata.

Sledeći izazov za Novi Sad je veliko finale FIBA 3×3 Svetske turneje koje će se igrati 27. i 28. oktobra u Pekingu u Kini, gde će pokušati da po treći put osvojete Svetsku turneju. Dok čekamo veliko finale, napravili smo retrospektivu ove sezone.